imagealttext

P2P půjčky Prosinec 2024

Za půjčku nemusíte vždycky platit. Rychlé vyřízení, žádné náklady, řešení online a různé výhody. To jsou ty nejzajímavější výhody půjček bez poplatku pro nové klienty.

Reklamní sdělení

Srovnávač finančních produktů vám ve spolupráci s Finbino s.r.o. přináší společnost Bezvafinance s.r.o., která je oprávněna vykonávat činnost samostatného finančního agenta na základě licence České národní banky. Bezvafinance s.r.o. poskytuje prostor na bezplatné porovnání půjček od více poskytovatelů zcela zdarma, bez jakýchkoli dalších nákladů.

Jak vyděláváme peníze?
Dostáváme kompenzace od našich partnerů. S některými máme uzavřeny smlouvy a jejich služeb můžete využívat dle libosti, protože ačkoli za ně dostáváme odměnu, jejich využívání pro vás neznamená žádné další náklady.

z nabídek

Rozsah půjčky:

5.000 - 1.500.000 Kč

Splatnost půjčky:

12 - 120 měsíců

RPSN:

RPSN - roční procentní sazba nákladů - je procentní údaj, který udává skutečné náklady na úvěr za roční období. Zahrnuje úrokovou sazbu a všechny další poplatky či platby. Zjistit více

od 5,05%

Přejít na nabídkuna webu Zonky půjčka
Více Skrýt Skrýt

Hodnocení

Tato hodnocení určuje náš redakční tým. Hodnotící vzorec zohledňuje faktory, které považujeme za příznivé pro spotřebitele, jako jsou náklady na úvěr, dostupnost, rychlost schválení, rozsah a srozumitelnost dokumentace, transparentnost, zkušenosti zákazníků a odpovědné úvěrové postupy.

4.6

Schvalovatelnost

Rychlost

Spolehlivost

  • Nízký úrok – úročení od 4,49 % nabízí velmi levnou půjčku srovnatelnou s bankovními úvěry
  • Velký rozsah půjčky – půjčkou lze pokrýt široké spektrum potřeb, protože lze čerpat úvěr od 5 000 až do částky 1 500 000 Kč
  • Splátkové volno – splátkové volno dává klientům možnost si až 2x ročně odložit splátku
  • Mimořádné splátky zdarma – můžete splácet i více než je předepsaná splátka, zdarma lze úvěr také kdykoli doplatit celý
  • Pojištění splátek – pro případ neschopnosti úvěr splácet lze využít službu Zonky záchranná vesta – pojištění schopnosti splácet
  • Změna dne splátky- klienti nově mohou měnit datum splátek jak často chtějí
  • Pouze na účet – půjčku nelze čerpat v hotovosti, je nutné vlastnit běžný účet
  • Nezbytnou podmínkou je plnoletost, to znamená, že žadatel musí mít více než 18 let.
  • Půjčku může získat pouze občan České republiky, který svou identitu dokáže doložením kopie občanského průkazu a druhého dokladu totožnosti.
  • Pravidelné příjmy stačí doložit formou výpisů z účtu.
  • Vlastní bankovní účet v české bance.

Hodnocení produktu

Půjčku od Zonky si lidé velice chválí hned z několika důvodů. Asi nejčastěji skloňovaným pozitivem je úroková sazba, která konkuruje klasickým bankovním půjčkám. S půjčkou je spojen poplatek za vyřízení, jeho výše je ale neměnná a dopředu známá, což z půjčky činí zcela transparentní úvěrový produkt. I když je nutnou podmínkou pravidelný příjem a při posuzování bonity se nahlíží také do registru, je schvalovatelnost půjček poměrně vysoká. Tyto aspekty činí z této půjčky úvěr, jehož celkové hodnocení je 92 %.

Přejít na nabídkuna webu Zonky půjčka
coin

Žádné výsledky nevyhovují zvolenému filtru
Prosím, upravte filtr

Filtrovat nabídky

Poslední aktualizace seznamu nabídek : 17.12.2024

Důležité informace o nabídkách a společnostech

VíceSkrýt

Informace o řazení nabídek

Výchozí řazení nabídek zohledňuje kombinaci kvalitativních a kvantitativních parametrů. Mechanismus řazení neustále aktualizujeme za účelem zkvalitnění našich služeb. Více informací o řazení nabídek, včetně seznamu hlavních parametrů, důvodu jejich volby a možností ovlivnění pořadí, naleznete zde.

Informace o poskytovatelích služeb

Veškeré námi srovnávané finanční produkty jsou poskytovány podnikatelskými subjekty. Jednotliví poskytovatelé finančních služeb, které srovnáváme nebo zprostředkováváme jsou jako třetí osoby i skutečnými poskytovateli takových služeb. Zákazník je tak vůči nim v postavení spotřebitele a může uplatnit veškerá zákonem garantovaná spotřebitelská práva. Za zajištění práv spotřebitelů je odpovědný poskytovatel finančního produktu.

Upozornění

Tento žebříček nezahrnuje všechny společnosti nebo všechny produkty dostupné na trhu. Všechny informace o půjčce jsou uvedené bez zodpovědnosti a odhadovaná RPSN a další podmínky nejsou závazné. Skutečná a konečná RPSN bude záviset na faktorech, jako je vaše úvěrová historie, výše požadovaného úvěru, doba splatnosti úvěru, vaše aktuální zadluženost a další aspekty.

Vždy se snažíme uvádět co nejaktuálnější informace. Tyto informace se mohou lišit od informací, které najdete na webové stránce finanční instituce, poskytovatele služeb či společnosti nabízející konkrétní produkt. Pozorně si přečtěte podmínky každé finanční instituce, zejména když se zajímáte o jejich produkty či nabídky.

P2P půjčky

P2P neboli peer-to-peer půjčky jsou často označovány jako půjčky od lidí lidem a v překladu tento výraz znamená rovný s rovným. Jde o to, že zájemce se neobrací s žádostí o půjčku na banku nebo běžnou nebankovní společnost, ale na úvěr se mu skládají jiní lidé, kteří mají volné finance a chtějí je vhodně investovat. Přesto se řadí mezi nebankovní půjčky, jelikož nejsou poskytovány bankovními institucemi.

P2P půjčky jsou šancí i pro lidi bez zaměstnání, na mateřské dovolené či důchodce. Pro podnikatele, kteří mají zajímavý podnikatelský záměr nebo pro někoho, kdo si chce splnit nějaký sen a hledá vhodný úvěr.

Co jsou P2P půjčky a jak se liší od jiných úvěrů?

Výraz P2P se původně využíval hlavně v IT oblasti, kde spolu komunikovali různí uživatele napřímo. Ve finančním světě je výraz v podstatě stejný, jen již nejde o informace či data, ale o peníze. Řadí se tedy do speciální kategorie úvěrů. Tento typ půjček je u nás stále ještě nedoceněný, zatímco v Americe nebo Velké Británii mají platformy, které je zprostředkovávají, obrovské obraty.

P2P půjčka funguje tak, že žadatel si zvolí platformu, kde se zaregistruje a podá žádost o půjčku. Na úvěr se musí složit lidé, které poptávka zaujme. Částka je poskytnuta jen tehdy, když dojde k jejímu úplnému zajištění. Platforma také řeší veškeré právní náležitosti poskytnutí úvěru, prověřuje žadatele i investory, řeší smlouvy a také to, aby peníze dorazily, kam mají nebo naopak pravidelně chodily splátky. Proto je vhodné si vždy ověřit solidnost různých platforem, abyste vybrali tu nejvýhodnější jak z pozice žadatele o půjčku, tak i případně z pozice investora.

Pozor na to, od koho si P2P úvěr berete. Pokud jde o to, že si půjčujete od soukromé osoby, berete si peněžitou zápůjčku a ta nepodléhá tak přísné kontrole a ochraně dlužníka. Když si půjčujete přes specializovanou společnost, jde o klasický spotřebitelský úvěr se všemi zákonnými ochranami.

Půjčit si můžete malé částky například kolem 30 000 Kč, ale jsou možné i mnohem vyšší úvěry. Peníze musí jít většinou na bankovní účet. Jen málokdy je možné najít půjčku v hotovosti v téhle oblasti.

Jak P2P půjčky fungují?

Jakmile vyvěsíte svou poptávku přes společnost zprostředkovávající P2P půjčky, začne prověřování, stejné jako u jiných úvěrových společností. Poskytovatel prochází druh a výši příjmu, různé závazky, dluhy z minulosti apod.

Podle toho vám přidělí hodnocení (rating), které ukazuje na pravděpodobnost, se kterou půjčku dokážete splatit. Čím je hodnocení vyšší, tím nižší úrok můžete získat. Po tomto procesu se vaše žádost stane veřejná a vy čekáte, zda získáte peníze nebo ne. Existují také platformy, které zveřejňují informace o bonitě klienta, ale rating nepřidávají.

Investoři se mohou sami rozhodnout, zda chtějí jít do rizika a za jak vysoký úrok jsou ochotni peníze půjčit. Může je například zaujmout příběh žadatele, který musí být součástí žádosti a dají výhodnější nabídku i tam, kde existuje vyšší riziko nějakých problémů. Zájemce o úvěr může tuto nabídku přijmout nebo odmítnout.

Více šancí pro různé skupiny dlužníků

Výhodou peer-to-peer půjček je to, že je můžete využít na cokoliv a jsou určené pro kohokoliv. Jsou neúčelové, až na výjimky nepotřebujete ručitele ani nemovitost k zástavě. Investoři sami neprověřují vaši minulost, příjmy nebo výdaje. I když není třeba váš rating tak vysoký, přesto můžete půjčku získat. Často rozhoduje váš příběh, který je součástí každé žádosti a má popisovat, proč o peníze žádáte.

Protože je přístup o něco benevolentnější, mají šanci například i lidé, kteří mají pravidelný příjem, ale pro banky není dostatečně vysoký, například důchodci, invalidní důchodci, lidé na mateřské a rodičovské dovolené nebo ti, kdo chodí na brigády. V podstatě je P2P půjčka i bez registru, protože ani negativní zápis nemusí znamenat, že peníze nezískáte.

Na co si dát pozor v případě půjček od lidí?

Jsou u těchto typů půjček větší rizika než jinde? Určitě ne. P2P půjčky musí dodržovat zákon o ochraně spotřebitele. Nejdůležitější je rozhodně výběr správné platformy. Abyste nenarazili na nějakou podvodnou nebo nevýhodnou nabídku. Toto riziko můžete minimalizovat využitím srovnávače půjček, který má ve své nabídce pouze prověřené zprostředkovatele. Myslete na to, abyste pečlivě vyplnili veškeré nutné údaje, a především váš příběh, který musí zaujmout.

Co potřebujete k vyřízení půjčky?

  • Musí vám být alespoň 18 let.
  • Jste občanem České republiky nebo zde máte trvalý pobyt.
  • Máte bankovní účet.
  • K žádosti o půjčku nahrajete dva doklady totožnosti.
  • Doložíte své příjmy.
Příjmy je nejlepší dokládat přes bankovní výpisy. Ty může poskytovatel získat s vaším souhlasem přímo v rámci online procesu při podávání žádosti o úvěr. Pak nemusíte nic posílat, protože potřebné informace si ověří sami. Pokud takový krok udělat nechcete, stačí zaslat i v pdf. Další možnosti jsou pak výplatní pásky, potvrzení o důchodu, daňové přiznání apod. Záleží vždy na poskytovateli, co mu pro posouzení vaší bonity stačí.

Jak zažádat o P2P půjčku?

Žádost probíhá jednoduše a vše jde vyjednat online. Nejdříve musíte zvolit, kolik si chcete půjčit, jakou částku přibližně splácet a jak dlouho. Dále vyplníte formulář s osobními údaji a nahrajete potřebné doklady, které jsou zmíněné výše. Součástí bývá také příběh či popis toho, proč půjčku chcete, na co ji chcete využít apod. Rozhodně si nic nevymýšlejte nebo nezatajujte. Na druhou stranu je čistě na vás, co chcete zveřejnit. Někteří investoři se ale rozhodují právě podle tohoto příběhu.

Je důležité vědět, že nabídku můžete stále odmítnout. Například když pro vás bude úroková sazba příliš vysoká nebo se vám nebude líbit nějaká jiná podmínka. Některé platformy (Zonky) fungují tak, že vám jsou peníze zaslány ihned s podpisem smlouvy ještě před zveřejněním příběhu na tzv. “Tržišti”, kde se pak budou skládat na váš úvěr investoři. U jiných nejdříve musíte čekat, až se celá částka nastřádá a teprve poté dojde k podepsání smlouvy a zaslání peněz. Ovšem máte obvykle větší možnosti výběru investorů.

P2P půjčky a investice

P2P nemusí sloužit jen k půjčení peněz, ale představují taktéž zajímavou investici. Máte-li volné nějaké prostředky, můžete je zkusit vložit právě sem. Není přitom úplně rozumné vkládat celý obnos do jednoho dlužníka. Lepší je rozložit peníze do více úvěrů a snížit riziko ztráty na minimum. Při rozhodování by neměla hrát roli jen výnosnost, ale také míra rizika vybrané platformy a portfolio půjček. Čím vyšší je výnos, tím vyšší je zpravidla i riziko.

Nikdy neinvestujte více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

Pro koho jsou P2P půjčky vhodné?

Potřebujete-li půjčit peníze, nebojte se nad P2P půjčkami uvažovat. Jsou bezpečné, rychle vyřízené a nabízí slušnou úrokovou sazbu. Klidně to může být ta nejlepší volba. Hodí se hlavně pro lidi, kteří mají konkrétní vizi, cíl nebo plán a potřebují peníze.

Žádost o půjčku si můžete podat, i když jste jen prostě dostali do finančních potíží. Zveřejněte svůj příběh a uvidíte. Počítejte ovšem s vyššími úroky, což ale není nic, co by nebylo i jinde. Z hlediska rizika se nemáte čeho bát.

Výhody - P2P půjčky

  • Žádné skryté poplatky: všechny informace máte ihned k dispozici a později vás nic nepřekvapí.
  • Mírnější podmínky: při schvalování žádosti rozhodují různé faktory a někdy i přes nižší bonitu na úvěr dosáhnete.
  • Nižší úroky: u tohoto typu půjček můžete často dosáhnout na zajímavější úroky než v bance nebo u nebankovní společnosti.
  • Investice: P2P půjčky nabízí i zajímavou možnost investovat.
  • Bezpečnost: platformy jsou bezpečné a vaše osobní údaje naprosto v bezpečí a anonymní.
  • Online vyřízení: nemusíte nikam chodit. V podstatě by nebylo ani kam. Vše vyřídíte online rychle a jednoduše. Smlouvu podepíšete na dálku.

Nevýhody - P2P půjčky

  • Vyšší riziko, vyšší úroky: pokud máte horší bonitu nebo chcete-li rating, musíte ve většině případů počítat s vyššími úroky, případně s neschválením žádosti.
  • Malé povědomí o půjčkách: na našem trhu již platformy nějakou dobu fungují, ale stále je hodně lidí, kteří o tomto způsobu úvěrování nic neví nebo mu úplně nevěří.

Naplánujte si finanční výdaje pomocí naší splátkové kalkulačky. Vypočítejte si, kolik vás bude stát půjčka před tím, než se zavážete k jejímu splácení.

Vypočítat

Nejčastější otázky

Úvěry jsou bezúčelové. Půjčit si můžete v podstatě na cokoliv. Ať už jde o refinancování jiných půjček, vybavení domácnosti, nové auto, rozjezd podnikání nebo třeba studium.
Přesný termín vám samozřejmě sdělit nemůžeme. Záleží na vybrané platformě, zda dodáte všechny potřebné dokumenty v pořádku a na dalších podmínkách. Nabídku pro vás mohou mít připravenou během několika minut, maximálně během několika málo dnů.
Se zprostředkováním půjčky se pojí určitý poplatek. Standardně jde o několik málo procent z půjčené částky. Obvykle 2 až 5 %. Obvykle je poplatek rozpočítán do splátek a vy jej postupně zaplatíte.
Ano. Není potřeba nic hlásit předem nebo vyplňovat složité formuláře. Na předčasné splacení máte nárok. Zjistěte si dlužnou částku, kterou musíte doplatit a uhraďte ji. Mějte na paměti, že možná budete muset uhradit administrativní náklady spojené s ukončením vaší půjčky. Tuto skutečnost byste ale měli vědět ještě předtím, než si úvěr vezmete. Stejně tak je možné zaplatit mimořádné splátky. Tím si zkracujete celkovou dobu splacení a ušetříte.
Ano. U většiny těchto půjček si můžete sjednat i pojištění schopnosti splácet.
Více informací o půjčkách naleznete na našich stránkách s často kladenými otázkami.
author

Informace prověřil

Martina Mádlová

Martina vystudovala VŠTE v Českých Budějovicích obor Ekonomika podniku. Čtenářům lidskou formou vysvětluje nástrahy, se kterými se mohou v oblasti osobních financí střetnout a pomáhá jim rozvíjet finanční gramotnost.
Více o autorovi